1876 відгуків
Група в Viber - фото та відео саджанців в живуПРИЄДНАТИСЯ

*************** Субота та Неділя вихідні. Обробка замовлень з понеділка по п'ятницю. ( всім гарних вихідних ))************

Садовий центр СМТ. Рожнятів, Івано-Франківськ, Україна
+380 (68) 404-22-32
+380 (50) 718-43-27
+380 (63) 867-52-86
Сем Сад - semsad.com.ua

Посадка хвойних рослин

Посадка хвойних рослин
Правильна посадка хвойних рослин

На це питання багато хто відповість: «Викопати яму, опустити в неї рослина, засипати землею». В результаті застосування подібних методик через деякий час хвойники почнуть хворіти і гинути, а вся провина ляже на плечі виробників посадкового матеріалу, хоча причиною помилки була неправильна посадка.

Особливістю хвойних рослин є їх здатність тривалий час обходитися без вологи та поживних речовин, при цьому зберігати первозданний вигляд. Тому результат неправильної посадки хвойників можна помітити лише через 3-6 місяців при осінній посадці, і через 1-2 місяці при весняній.

Успішний ріст і розвиток хвойних культур прямо залежить від строків посадки і віку рослини, також дуже важливо враховувати видові і навіть сортові уподобання до умов зростання. Існує ряд правил посадки хвойних рослин, про яких і піде мова в нашій статті. Рослини – це живі організми, вони харчуються і дихають, ростуть і розмножуються, тому всі травматичні операції треба проводити під наркозом, у тому числі і пересадку, в результаті якої пошкоджується близько 30% всмоктуючих коренів. Період спокою є оптимальним часом для посадки рослин.
Весняна посадка хвойних
Більшість робіт з посадки хвойних проводиться навесні. Весняну посадку виконують до початку активного росту надземної маси, а саме, як тільки земля відтанула і бруд пустила нас в сад, відразу приступаємо до посадки хвойних. Молоді корені починають рости при температурі грунту+ 3 °С.

Осіння посадка хвойних
Оскільки кліматичні умови в різних регіонах України сильно відрізняються, цей процес у хвойних відбувається у різні терміни. Підготовка рослини до зимової сплячки – це складний хімічний процес, який завжди починається після перших мінусових температур. У цей період рослинний організм коригує хімічний склад клітини – зменшує вміст води і збільшує вміст вуглеводів. Така клітинна підготовка триває 1-3 тижні. Дуже важливо не травмувати рослини в цей період і дати їм спокійно заснути. Після того, як ми ввели наші рослини в стан наркозу, можна сміливо виконувати операцію по пересадці. У різних кліматичних зонах цей процес може відбуватися у вересні, жовтні, листопаді або навіть у грудні.У деяких хвойних процес впадання у сплячку візуально визначається зміною забарвлення хвої. Зустрічається інформація, що осінню посадку хвойних доцільно проводити в серпні, в період активного росту всмоктуючих коренів. В цьому випадку успішність посадки забезпечується швидким відновленням кореневої системи. Незабутній при посадці в серпні дуже сильно поливати ваше рослини для гарного вкорінення.

Літня посадка
хвойних Влітку посадку хвойних можна проводити тільки садивним матеріалом із закритою кореневою системою (контейнерна культура), у вечірні години, бажано в дощовий період. Чим молодший вік рослини, використовуваного при літній посадці, тим успішніше його укорінення
                                                Посадка крупномірів
Посадку хвойних крупномірів виконують тільки в січні і лютому. Видаляють мішковину, а металеву сітку, яка тримає ком, не видаляють. Для крупномірів обов'язково потрібно проводити дощування крони і підгодівлю епіне.
Агротехніка посадки хвойних
Першим ділом ми копаємо посадкову яму, готуємо розчин для поливання, а вже потім виймаємо наш хвойничек з контейнера або вологої ганчірочки і відразу висаджуємо його, оскільки кореневі волоски на відкритому повітрі живуть всього кілька хвилин, а вони виконують дуже важливу роль в процесі приживлюваності. Щоб витягнути рослина з контейнера не пошкодивши ком, необхідно попередньо добре полити. Розмір ями повинен перевищувати розмір грудки або контейнера в 1,5–2 рази як в ширину, так і в глибину.

На дно ями насипаємо горбок підготовленого субстрату, ставимо саджанець на горбок і рівномірно з любов'ю розправляємо коріння по горбку. При посадці контейнерного рослини, акуратно не руйнуючи земляний ком, занурюємо його в посадкову яму. По мірі підсипання грунту, утрамбовуємо її. Висаджуючи рослина, потрібно стежити, щоб коренева шийка (місце з'єднання стовбура з кореневою системою) була на рівні поверхні грунту, а корінь при цьому не оголявся, що часто відбувається внаслідок осідання ґрунту. Заглиблення кореневої шийки призводить до загибелі рослини. Після посадки необхідно добре пролити посадочне місце водою і після її просочування підсипати трохи грунтосумішей, яка ще й зіграє роль мульчі. Відмінні результати приживлюваності можна отримати в результаті використання при первинному поливі різних легких стимуляторів коренеутворення.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner