Найчастіше клематиси страждають такий грибковою хворобою, як в'янення.
Рослини втрачають пружність тканин, в'януть і сохнуть. Збудників захворювань з такими симптомами кілька, але живуть вони всі в грунті і вражають в першу чергу кореневу систему. Тому дуже важливо дотримуватися агротехнічні вимоги, тим більше, що помітити прояв хвороби можна вже ранньою весною. У травні видаліть уражені місця і пролийте клематис під корінь двопроцентним розчином фундазолу або азоцена. Сильно уражені екземпляри треба видаляти разом з грудкою землі, а місце, де вони росли, дезінфікують тими ж препаратами. Тими ж засобами (фундазолом і азоценом) борються з такими захворюваннями, як сіра гниль і борошниста роса.
Вражає клематиси іржа, теж грибкова хвороба, що виявляється помаранчевими подушечками на листках і пагонах навесні або серед літа. Хочу зазначити що переносники таких хвороб, як борошниста роса та іржа переносяться з троянд .
І якщо у вас посаджений поруч клематис то вам треба як мінімум три рази за сезон обробляти ваших красенів розчинами. Проти іржі використовують обприскування 1-2%-ною бордоською сумішшю, а також оксихомом або хлорокисью міді. В кінці літа на листках і пагонах може з'явитися темно-сірий некроз, що робить їх бархатистими і кручені листя.
В середині літа клематиси можуть захворіти аскотихозом, що викликає некрозні плями неправильної форми на листі, або цилиндроспориозом, «прикрашає» листя яскраво-жовтими плямами.
Проти всіх цих хвороб ефективні препарати, що містять мідь – 1%-ний розчин мідного купоросу, наприклад. До вірусних хвороб клематис стійкий, але сисні шкідники можуть заразити рослина жовтої мозаїкою листя, проти якої препаратів поки немає, тому доведеться хворі рослини знищити.
У майбутньому не садіть клематиси поруч з легко поражающимися мозаїкою рослинами – хостів, запашним горошком, дельфініум, аквілегія, флокс і півонія. Іноді клематиси страждають від галової або листової нематоди.
Это самая вредоносная болезнь из всех. именно из за этой болезни ваши клематисы не будут цвести, или цветут очень скудно давая вам максимум 5-10 цветочков. Эту болензь вы можете принести с грунтом - землей взявший на поле, в лесу, или за пределами вашей территории. Удаляя сгнившие экземпляры, посмотрите, в каком состоянии корни растений, и если вы обнаружите узелки на корнях, не сажайте на этом участке клематисы несколько лет. Так как там уже грунт поражен . Чтоб вывести этот вирус понадобится несколько лет чтоб от него избавиться. А як позбутися ми порадимо вам зробити на тому місці компостну яму . Щоб при підвищенні температури при гнитті , вырус зник. Якщо ви вчасно виявите хвороба у вашого улюбленця, повірте він віддячити вас гарним та пишним цвітінням.