Гліцинія - посадка, догляд , розмноження.
Гліцинія – неймовірне і неповторне прикраса саду, який у весняний період її цвітіння перетворюється на справжній райський куточок. Зрештою, все, що їй потрібно для повноцінного існування – тепло і сонце. Навіть невелика гліцинія, в саду – це справжнє свято весни і краси, що дарує радість і гарний настрій.
Всього відомо 9 видів рослини гліцинія, але як садову культуру вирощують тільки вістерію :
- китайська
- японська
- канадська ( американська)
- польська
квіти гліцинії, це довгі кисті, які можуть досягати до 80 див.
З кожним роком з'являються все нові сорти гліцинії і забарвлення їх вражає самої неймовірної фантазії.
При гарному догляді гліцинія здатна цвісти двічі за сезон – навесні і в кінці серпня.
Всі сорти гліцинії вражають прекрасними, численними квітками. Особливо декоративно виглядають гліцинія при вертикальному озелененні арок, альтанок, парканів...
Батьківщина вістерії – Китай.
Коротка характеристика рослини: деревоподібна ліана з густим листяним покривом, довжиною до 20 метрів.
Ліана дуже добре пристосована до міських умов.
Цікавий зростання гліцинії – ліана обвиває опори справа наліво. Правильно обрізаючи ліану можна виростити витончене деревце в діжці або горщику.
ПОСАДКА:
Посадка гліцинії проводиться навесні, коли минуть останні заморозки і восени , але саджанці повинні бути здерев'янілими і не менше 2х річні.
Всі види садових гліцинії холодостійкі, але краще не піддавати молоденькі рослини ризику обмороження.
Перед тим, як посадити гліцинію, необхідно визначити, на якій ділянці їй буде краще рости – гліцинія не однорічник, і якщо вас цікавить якість цвітіння, то майте на увазі, що вона повинна півдня перебувати на сонці, тому місце для посадки вибирають сонячне і захищене від поривів вітру, грунт – поживний, добре дренованому і слаболужну.
Вистерия схильний до досить швидкого розростання, тому Вам слід заздалегідь подбати про вільний простір для його подальшого зростання.
Також подросшиеся гілки потребують додаткової підтримки, для чого можна пристосувати опорні стійки або інші досить стійкі конструкції. Всі опори необхідно попередньо перевіряти на міцність, щоб вони не зламалися під вагою гліцинії. Вважається, що ліани гліцинії, не отримавши своєчасну підтримку, можуть самі себе «душити», що негативно позначиться на їх зростанні і зовнішньому вигляді.
Однією з особливостей цього унікального рослини є те, що найчастіше квіти розпускаються раніше, ніж листя зазеленіють на гілках або квіти з'являються одночасно з листям.
ДОГЛЯД:
Гліцинія більше потребує обрізання для рясно цвітіння.
Необхідно восени зрізати всі тонкі гілочки і догляд за обрізанні приблизно такий же як і догляд ха виноградом.
Формування ліани вимагає постійної підв'язки нових пагонів. Обрізка ж зводиться до наступного:
- При посадці в перший рік життя головний стебло обрізається до тієї нирки, яка є найсильнішою. Бічні пагони обрізають. По мірі зростання головний стебло підв'язують вертикально, а бічні по діагоналі.
- На другий рік життя рослини головний стебло знову підрізається за тим же принципом, що і при посадці. Йдуть по горизонталі пагони вкорочують.
- На третій рік життя ліани крім головного стебла виростають нові ведучі ліани. Їх так само підрізують і кріплять до опори вертикально. Бічні пагони вкорочують і кріплять по діагоналі. Дрібну поросль на підставі видаляють. Необхідно постійно стежити за підв'язкою, вона не повинна перетягати ліани і пошкоджувати їх.
- У всі наступні роки життя рослини обрізка і підв'язка відбувається за схемою третього року зростання.
Ці прості правила догляду допоможуть квітникарю сформувати розкішну, квітучу ліану.
Щоб домогтися рясного цвітіння на своїй ліані, слід приділити трохи уваги підкормкам. Під час активної життєдіяльності ( ранньою весною ) удобрювати гліцинію рекомендується один раз навесні, (наприклад, з настоєм коров'яку, розведеним з водою в співвідношенні 1:20). Єдине разової підгодівлею влітку можна внести крейдяний розчин. Для цього необхідно розвести 100 г крейди у відрі теплої води і полити рослину під корінь. Восени гліцинія не потребує ні в добривах , ні в підгодівлі, так як припиняється сокорух і гліцинія готується до сплячки.
РОЗМНОЖЕННЯ:
Існує чотири методи розмноження рослини:
- Живцювання. Проводиться в кінці осені. Зрізається лоза, ділиться на частини, після чого зв'язується і зберігається в підвалі всю зиму. Ранньою весною підготовлені живці висаджуються в землю (шкілки), накриваються поліетиленом чи пластмасовими пляшками. Приживлюваність живців становить приблизно 50%. При розвитку гілочок важливо залишити один міцний втеча, всі інші бічні видаляються. Ео робиться для того щоб гліцинія всю силу росту направлених на один головний пагін, він і буде точкою зростання і в майбутньому материнським стовбуром.
Важливо- при способі живцювання гліцинії, живці зацвітають на 4 рік після живцювання і вважається одним з перших і кращих способів для швидкого цвітіння.
- Розмноження відсадками. Спосіб годиться якщо вам потрібно всього пару рослин - подарувати сусідам або посадити ще одну гліцинію в саду.
Потрібно всього навсього бічну галузку прикопати в грунті і на наступний рік можете відсаджувати корінець на постійне місце.
важливо - таким способом гліцинія зацвітає на 5-6 рік.
- Розмноження насінням. Насіння висаджують на початку зими у відкритий грунт парників або стаканчики. Схожість насіння гліцинії зберігається протягом 2 років.
Саджанці пересаджують на 3-й рік на постійне місце, але ви повинні враховувати , то такі саджанці зацвітуть на 7-10 рік Тому при покупці саджанців завжди уточнюйте способи розмноження.
4. Щеплення. Розмноження способом щеплення - дуже ефективний спосіб, але приживлюваність погана з 100 щеплень приживається всього 20, тому такий спосіб розмноження дуже трудомістка справа.
Такі саджанці здатні зацвісти в перший рік щеплення, так як прищепи беруться вже з квітучих гілок.
прищеплюють зазвичай гліцинію на сіянець гліцинії яким не менше 4-5 років. Такі саджанці повинні бути з закритою кореневою системою, адже гліцинія абсолютно не переносить відкриті коріння.
Наш розплідник декоративних рослин Сімейний Сад займається вирощенням гліцинії .
способи розмноження живцювання і привиками.
Купити саджанці гліцинії можна в нашому інтернет магазині. https://semsad.com.ua/