🍀Как визначити нехватку поживних речовин в рослинах за зовнішнім виглядом?

🍀Как визначити нехватку поживних речовин в рослинах за зовнішнім виглядом?
🌿АЗОТ
Нижні листя рослини набуває блідо-зеленої і забарвлення, пізніше жовтіє починаючи з верхівки, потім буріють і відмирають.
Відбувається затримка росту стебел і бічних пагонів. Листя рослини дрібніють, стебло виснажується, робиться більш крихким.
🌿БОР
Спостерігається відмирання верхівкових нирок, корінців і листя рослини. Цвітіння відсутня зовсім або відбувається рідко і опадає зав'язь.
🌿ЖЕЛЕЗО
Уражається лист, проявом його є жовтизна між жилками листа. Лист за забарвленням стає блідо-зеленим, а потім жовтим і неживим.
🌿КАЛЬЦІЙ
Сама видима ознака, це верхівкові пагони і кінчики молодого листя згортаються, стискаються, кінчик загинається у вигляді гачка. Руйнується також коренева система і згодом відмирає. Все це ознаки - некрозу
🌿КАЛІЙ
Візуально бачимо пожовтіння або побуріння, згодом відмирання тканини листа. Краї листя в'януть і закручуються вниз, сама поверхня листа робиться зморшкуватою, м'ятою, зростання сповільнюється, а потім і припиняється повністю зростання міжвузля.
🌿МЕДЬ
У деяких рослин відбувається відразу в'янення, затримка росту стебла, слабке цвітіння і утворення насіння. В інших першими ознаками буде спостерігатися хлороз і побіління кінчиків листя. Також прояв коричневих плям посеред аркуша і в наслідок прояву дрібних дірочок. Потім листя миттєво стають мляві і висихають.
🌿МАГНІЙ
Недолік хлорофілу веде до того, що лист в рослинах блідне, і замість зеленого набуває жовтого забарвлення, червоного, фіолетового. Жилки мають зелене забарвлення, а між жилками хлороз. Іноді між зеленими жилками з'являються коричневі плями.
🌿МОЛІБДЕН
Аналогічно як і у випадку з сіркою, визначити складно. Немає особливо виражених факторів. Слабшає рослина, починає в'янути листя, окремі гілки і зовсім засихають. зелене забарвлення листя змінюється на початку плямами жовтими і помаранчевими, іноді хвороба плутають з іржею. потім повністю уражається лист на жовту з коричневими плямами за порушення азотного обміну.
🌿СЕРА
Визначити брак цієї речовини більш складно, так характерні показники відсутні. Листя в рослинах має блідо-зелене забарвлення, без відмирання тканин, опадання.
🌿ФОСФОР
Рослина сповільнює ріст. Листя спочатку набуває темно-зеленого забарвлення, потім можуть з'явитися червоні або пурпурні відтінки. Деякі рослини починають скидати листя і засихають. Листя колір мають майже чорно-коричневі за кольором забарвлення. Цвітіння і дозрівання плодів затримується. Або зовсім відпадають з гілок.
🌿ЦІНК
Найчастіше листя приймає форму розетки, стає асиметричним. Пожовтіння на листках і плямистість, іноді переходить на жилки. У разі, коли грунту багаті вапном, і при внесенні фосфорних добрив в надлишку - забарвлення листя набуває бронзовий відтінок.