Камелія садова - посадка та догляд у відкритому грунті
Камелія Садова
Походження та зовнішній вигляд рослини
Як і багато квітів, камелія – це загальна назва сімейства. Воно було названо на честь отця Георгія Йосипа Камеля, який уніфікував назву рослини у 1753 році. Квітка родом із Японії та Китаю і є частиною їх культур протягом тисячоліть. Фактично, ще 2737 р. до зв. е.. китайці вирощували камелії. Ці квіти не зустрічалися в Європі до середини 1700-х років. Лише незадовго до початку століття вони дісталися Північної Америки.
У нашій країні рослина дуже добре виростає в умовах середньої та південної смуги і витримують зимові температури до - 15-17. Для умов північних регонів, рослина вимагає укриття на зиму.
Камелія – чагарник з вічнозелених або маленьке дерево висотою від 2 до 4 м. Їхнє листя розташоване по черзі, просте, товсте, і зазвичай блискуче. Квітки зазвичай великі і помітні, від 8 до 12 см в діаметрі з простими квітками та сучасними гібридами махрових кольорів.
Кольори варіюються різноманітним забарвленням від білого до насичено червоних відтінків. По-справжньому жовті квіти зустрічаються лише у Південному Китаї та В'єтнамі та вважаються кімнатними гібридами. Сорти, що стосуються чаю, завжди білоквіткові.
Плід рослин камелії є сухою капсулою, яка іноді підрозділяється на 3-4 відсіки, кожен з яких містить до восьми насіння.
Зимостійкість камелій
садова Камелія вважалася екзотичною рослиною та не пристосована до вирощування в суворих умовах із холодним кліматом.
Багато сортів цієї красуні здатні були тішити око лише за умов зимового саду. за винятком південних регіонів, де Камелія себе почувала чудово.
Однак селекція не стоїть на місці: з'являються і камелії морозостійкі, які можна вирощувати у відкритому ґрунті в суворіших умовах. Щоправда, догляд за ними вимагає уваги.
До зимостійких сортів відноситься камелія японська деревоподібна.
даний вид камелі відноситься до зимостійких сортів, що витримують зимові температури до - 15-17.
Садити рекомендується в затінених ділянках, тінь або підлозі тінь і головне, щоб не було протягів.
Посадку зазвичай проводять навесні (квітень – травень). Перші 3 роки необхідно укриття на зиму молодих саджанців і тільки з 4х літнього віку необхідно загартовувати камелію, робити легкі укриття. іноді знімаючи укриття, тим самим гартувати її.
Ґрунт
Камелія віддає перевагу кислому легкому грунту, підходить торфосуміші з кислотністю pH 4-5.5.
Камелія не любить застою води, тому обов'язково потрібний дренаж під кореневу систему. Або вибрати місце, де немає застою води. Після посадки пролити грунт і обов'язково мульчування хвойним опадом, сосновою корою або сосново-ялиновими шишками.
Удобрюємо камелію провесною 1-2 разів на рік комплексним добривом.
Інтенсивне зростання з квітня до липня. Далі Камелія гальмується у зростанні і розпочне процес бутонізації.
При посадці важливо пам'ятати, що камелії не люблять надто глибокої посадки. Садять так, щоб їхня коренева шийка знаходилася на одному рівні із землею. Зацвітає камелія на 5 рік свого життя, цвіте камелія напровесні березень - квітень. У південних регіонах з кінця лютого.
Розмноження.
Камелію розмножують 3 способами
- Насіння
- Живцювання
- Щеплення
* Найпоширеніший спосіб це живцювання.
живці нарізають у лютому місяці і вирощують при +20+25 градусів. таким способом збереження сортності 100%
*Насіння висівають із зими - початок січень - лютий
перші сходи прокльовуються через 30-40 днів, але такий спосіб не зберігає сортових ознак. Зазвичай сіянці висівають для окулювання.
Щеплення - зазвичай рослини прищеплюють для штамбових рослин, а також плюс, що такі саджанці зацвітають у перший рік висадки.
Купити саджанці Камелії садової можна в нашому інтернет магазині Сімейний сад. https://semsad.com.ua/